Č. Savickas: „Partnerystė – vienas svarbiausių verslo stabilumo elementų“

Pasitaiko atvejų, kai savirealizacija ilgametėje darbo aplinkoje tiesiog sustoja, o darbo vietos pakeitimas atrodo neišvengiamas ir tampa ilgų svarstymų rezultatu. Tiesa, kartais nauja veikla atsiranda visai netikėtai ir virsta gyvenimo iššūkiu įtraukiančiu visu 100 procentų. Taip nutiko ir tuometiniam karininkui Česlovui Savickui, kuris vos prieš keletą metų atrado save nekilnojamo turto srityje.

Civilio pasiūlymas virto mėgiamu darbu

Daugiau nei dešimtmetį, dabar jau nekilnojamo turto ekspertas, Česlovas Savickas itin sėkmingai darbavosi Lietuvos krašto apsaugos sistemoje, kur buvo nusipelnęs ne tik didelės pagarbos, bet net ir keleto medalių. Karininko darbas Geležinio vilko brigadoje keldavo nemažai iššūkių, tačiau su visais jais Č. Savickui pavykdavo susitvarkyti, o monotoniškas ofiso darbas visam likusiam gyvenimui atrodė ne pati puikiausia mintis.

Č. Savickas teigia, kad draugai, dirbantys už jėgos struktūrų ribų, dažnai pasiūlydavo prisijungti prie jų vykdomų veiklų, tačiau nei viena jų netraukė: „Dirbdamas kariuomenėje iš savo draugų “civilių” gaudavau nemažai pasiūlymų ateiti dirbti tai pas vieną, tai pas kitą. Tačiau tuos pasiūlymus atmesdavau manydamas, jog siūlomuose darbuose savęs negalėsiu pilnai realizuoti.“

Nekilnojamojo turto ekspertas pasakoja, kad maždaug prieš trejus metus jį susirado darbas, kuriame visos dienos kitokios. „Prieš beveik tris metus nusprendžiau atversti naują gyvenimo puslapį, tad kai draugai pasiūlė išmėginti savo jėgas NT srityje – nusprendžiau priimti šį iššūkį. Įvertinęs, jog tai darbas, kuriame niekada nebus antros tokios pačios dienos, nusprendžiau, jog čia – mano galimybė.“, – prisimindamas NT brokerio darbo pradžią pasakoja Č. Savickas.

NT brokerio darbas – kasdienis domėjimasis ir rinkos tyrinėjimas

„Jokios monotonijos, nuolatinis tobulėjimas, bendravimas su įvairiausiomis asmenybėmis ir daug laimingų klientų, kuriems padėjau ir padedu. Šiai dienai brokerio veikla mane tiesiog “veža”, čia save realizuoju 100 procentų, – dabartinę veiką apibūdina nekilnojamojo turto ekspertas ir priduria, kad NT brokerį lengvai galima sulyginti su advokatu. – Brokerio profesiją palyginčiau su advokato. Galima ir pačiam save ginti, bet žmonės samdo advokatus ir moka jiems pinigus. Kodėl? – Ogi todėl, kad tai – profesionalai, savo srities ekspertai ir žinovai. Lygiai taip pat ir NT pirkime bei pardavime – galima bandyti parduoti ar įsigyti patiems, bet galima tą padaryti daug lengviau su profesionalo pagalba.“

Būtent todėl Č. Savickas visais atvejais perkant ar parduodant nekilnojamą turtą rekomenduoja jį patikėti į profesionalo rankas, kur didžiausią vertę turintis turtas bus saugus. Tiesa, ekspertas pabrėžia, kad pasirinktas NT brokeris išties turi būti profesionalus ir pataria susirasti daugiau informacijos bei pasidomėti samdomu asmeniu, nes šiuo metu rinkoje apstu ir tokių, kurie veiklą vykdo neetiškai, nesąžiningai ar jos gerai neišmanydami: „Nekilnojamasis turtas – tai ne batų pora ar bandelės, todėl savo brangiausią turtą patikėti rekomenduoju tik patikimiems brokeriams. Renkantis brokerį patariu bent jau pasityrinėti ir „pasigooglinėti“ apie brokerį ir jo darbo metodus, klientų atsiliepimus ir pan. Jei žmogus išties yra savo srities profesionalas, tai informaciją apie jį rasti bus lengva, o jei įvedus brokerio rekvizitus interneto paieškos sistemos nieko neranda, siūlyčiau gerai pagalvoti ar verta jį samdyti. Yra toks posakis – „nematomų TOP brokerių nebūna“.

Savybės, kurių reikia ieškoti NT brokeryje

Kaip ir visos kitos sritys, nekilnojamojo turto pirkimas bei pardavimas, reikalauja tam tikrų gebėjimų be kurių neapsieis nei vienas geras brokeris. Česlovas Savickas išskiria savybes, kurios, jo nuomone, padeda užsitarnauti klientų pasitikėjimą ir pasisekimą konkurencingoje rinkoje: „Disciplina, atsakingumas, žodžio laikymasis, greita orientacija nuolat besikeičiančioje aplinkoje ir sąžiningumas yra savybės, dėl kurių tampama TOP brokeriais. Manau, kad minėtų savybių visuma man leido pasiekti tai, kas kitiems atrodė neįmanoma – per pirmus savo darbo metus tapti „Capital Legendary club“ nariu – gauti patį didžiausią brokerio įvertinimą Lietuvoje. Tiesa, pats esu maksimalistas ir manau, kad tai ypač svarbu norint pasiekti didelių rezultatų, bet kokioje srityje.“

Ekspertas įsitikinęs – labai svarbu atlikti savo darbą su meile ir atsidavimu, tuomet net ir itin drastiškai kintanti rinka nėra baisi, o pardavimai, net ir turint nemažai konkurentų, tik auga. Nemažiau svarbus ir nuolatinis turimos informacijos atnaujinimas: „Rinka ir ją reglamentuojantys teisės aktai nuolat kinta, todėl net buvusiems NT brokeriams visuomet rekomenduoju bent jau pasiskambinti ir telefonu pasikonsultuoti su dabar dirbančiais NT ekspertais.“, – teigia Česlovas Savickas.

Vienas lauke – ne karys

Dažnas galvojame, kad nekilnojamojo turto brokeriai dirba pavieniui, o neretai ir kovoja tarpusavyje tam, kad galėtų dirbti su vienu ar kitu klientu. Tačiau nekilnojamojo turto ekspertas šiuos mitus paneigia teigdamas, kad geriausi brokeriai yra tie, kurie supranta komandinės sinergijos principus.

„Jei turtą pardavinėja brokeris iš stiprios komandos, tai jis dirba su klientais iš visos komandos, o jei komandoje yra 400 brokerių? Ar galite įsivaizduoti tokios komandos jėgą?“, – hipotetiškai klausia ekspertas ir priduria, kad geriausi Lietuvos NT brokeriai dirba būtent didžiulėse brokerių komandose.

Kaip ir kituose versluose, čia taip pat svarbi ne tik komanda, bet ir partneriai, o dažnai tokia partnerystė perauga ir į ilgalaikę draugystę. „Geri partneriai – tai visų pirma žmonės, kurie pasitiki tavimi ir tu pasitiki jais. Iš partnerystės gimsta rekomendacijos, ir naujos pažintys, o tuo pačiu ir naujos partnerystės. Tai vienas svarbiausių verslo stabilumo elementų, o partnerio rekomendacija yra stipriausia reklama.“, – užtikrintai teigia Česlovas Savickas.

Suprasdamas tvirtą partnerystės ir aukštų pasiekimų ryšį, nekilnojamojo turto ekspertas jau pirmojo susitikimo su BNI klubo nariais metu žinojo, kad vos tik atsiras galimybė – jis iškart prisijungs prie komandos veiklos.

„Jei verslas nori augti, tai BNI – neatsiejamas to įrankis. Čia gimsta naujos vertingos pažintys, kurios virsta žiniomis, pagalba, rekomendacijomis, ir žinoma – pinigais.“ – apie BNI ir komandinio darbo naudą pasakoja nekilnojamojo turto ekspertas Česlovas Savickas.

Eksperto teigimu, būtent todėl kiekvienas partneris, kolega ar klientas stiprina ne tik profesionalo įvaizdį, bet ir jo asmenybę: padeda susidoroti su kylančiomis problemomis, suvokti rinką ir jos pokyčius bei skatina tobulėti.